
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | dsPIC™ 30F |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20 MIPS |
| Connectivity: | CANbus, I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, Motor Control PWM, QEI, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 30 |
| Program Memory Size: | 48KB (16K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 9x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 44-QFN (8x8) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of DSPIC30F4011-20I/ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 6MB FLASH 176LQFP
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LFQFP
CAT 6A PATCH CABLE 50' BLACK
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 44QFN
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
COPPER PATCH CORD, CATEGORY 5E,