
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | dsPIC™ 30F |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 30 MIPs |
| Connectivity: | CANbus, I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | AC'97, Brown-out Detect/Reset, I²S, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 68 |
| Program Memory Size: | 66KB (22K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-TQFP |
| Supplier Device Package: | 80-TQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of DSPIC30F5013-30I/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP
TRANS PNP 50V 0.15A SSM
IC MCU 16BIT 66KB FLASH 80TQFP
IC FPGA 278 I/O 484FBGA
MIC 4P FP 10M 90D 22/4 PVC SS