
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, PIC® 24F |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 53 |
| Program Memory Size: | 128KB (43K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x12b SAR |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-TQFP |
| Supplier Device Package: | 64-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PIC24FJ128GB606-E/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TQFP
CAP CER 330PF 100V BP 1206
5MM LED R/G BICOLOR ESD BAG
PUSH IN FASTENER, .110 HOLE, .81