
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 24F |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 51 |
| Program Memory Size: | 192KB (65.5K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-TQFP |
| Supplier Device Package: | 64-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of PIC24FJ192GB106-I/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 544KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FRAM 100LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP
CAP CER 220PF 500V X7R 0805
CAP CER 10000PF 50V BX 1111
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64TQFP
FIXED IND 150NH 43A 0.65 MOHM