
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G14 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 34 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 10x8/10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 48-HWQFN (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 520 | ||
| 1040 | ||
| 2600 | ||
| 5200 |
Current price of R5F104GGANA#U0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48TQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48HWQFN
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP
CABLE ASSY PICOLOCK 12 POS 50MM
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48HWQFN
800-2500MHZ 7/16 DIN TYPE F/F
700-2700 MHZ 7/16 DIN TYPE MALE