
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RX200 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RXv2 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 54MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SD/SDIO, SPI, SSI, USB OTG |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 79 |
| Program Memory Size: | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LFQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F52317ADFP#50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44PLCC
IC MCU 32BIT ROMLESS 208LQFP
PP007 BASIC ADAPTER KIT
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
IC MCU 32BIT 384KB FLSH 100LFQFP
COPPER PATCH CORD, CATEGORY 5E,