
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Giant Gecko |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 53 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 128K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.98V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 8x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-TQFP |
| Supplier Device Package: | 64-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of EFM32GG842F512G-E-QFP64R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 120LQFP
IC MCU 16BIT 100QFP
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64LQFP
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP
CAP CER 470PF 200V BP 1111
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V