
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCF523x |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | Coldfire V2 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 100MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, WDT |
| Number of I/O: | 61 |
| Program Memory Size: | - |
| Program Memory Type: | ROMless |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.4V ~ 1.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 256-LBGA |
| Supplier Device Package: | 256-MAPBGA (17x17) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 450 |
Current price of MCF5233CVM100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP
FIXED IND 47UH 540MA 460 MOHM
XTAL OSC PROG XO HCSL 3.3V 25PPM
KNOB SMOOTH M12 X 1.75 PHENOLIC
RISC MPU, 32-BIT, 100MHZ