
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 10F |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 3 |
| Program Memory Size: | 448B (256 x 14) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 64 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 3x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-DFN (2x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of PIC10F320-I/MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 16TSSOP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DFN
AXL FAN MTL 115VAC 150D 38T
MC 7P MFE 30' 16/7 PVC SS
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 16.4'