
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33F |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 40 MIPs |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 12KB (12K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 10x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 28-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 243 |
Current price of DSPIC33FJ12GP202-E/SO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB MROM 64QFP
IC MCU 16BIT 64KB MROM 64LQFP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48HWQFN
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 28SOIC
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SUB SMA
IC COMPARATOR BTR 8-UMAX
LED GREEN DIFF RECT 2MMX5MM T/H