
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 32MX |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | MIPS32® M4K™ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 85 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-TQFP |
| Supplier Device Package: | 100-TQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of PIC32MX575F256L-80I/PF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 20SOP
IC MCU 8BIT 1KB OTP 20SSOP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP
DIODE STD D13X10.7W 300V 60A
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP
IC FPGA 26 I/O 36UCFBGA
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64TQFP