
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM32F1 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, PDR, POR, PVD, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Number of I/O: | 80 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 90 | ||
| 180 | ||
| 540 | ||
| 1080 |
Current price of STM32F100VET6B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 112BGA
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
COPPER DATA CABLE (ASSEMBLED), N
KNOB 0.250" ALUMINUM KPN900AB1/4