
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 18K |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 17 |
| Program Memory Size: | 16KB (8K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 256 x 8 |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 12x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 20-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of PIC18F14K22-E/SO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 113BGA
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 44LQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SOIC
IC CPLD 64MC 7.5NS 68MBGA
IC CPLD 192MC 4.7NS 100MBGA
CAP TRIMMER