
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C8051F9xx |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 34 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4.25K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 16x10b/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 40-QFN (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 1000 |
Current price of C8051F969-B-GM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32HVQFN
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8DIP
PULSE XFMR 23.3UH SMD
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40QFN
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 28SOIC
IC SENSOR MAXTOUCH