
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G14 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 28 |
| Program Memory Size: | 192KB (192K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 20K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 9x8/10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 40-HWQFN (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F104EHGNA#U0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC
IC MCU 16BIT 100QFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LFQFP
PLIER 6" LONG NOSE WITH SIDE
KNOB 0.250" PHENOLIC
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 40HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LFQFP