
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | H8® H8SX/1600 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | H8SX |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 50MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SmartCard, USB |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 92 |
| Program Memory Size: | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 40K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b; D/A 2x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 145-TFLGA |
| Supplier Device Package: | 145-TFLGA (9x9) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 286 | ||
| 572 | ||
| 1144 |
Current price of R5F61662N50LGV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 20TSSOP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 128TQFP
IC MCU 32BIT 384KB FLSH 145TFLGA
MCU RA6 ARM CM33 200MHZ 1M/256K
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LFQFP
KNOB FLUTED 3/8"-16 PHENOLIC