
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | dsPIC™ 33F |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 40 MIPs |
| Connectivity: | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT |
| Number of I/O: | 85 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 24x10/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-TQFP |
| Supplier Device Package: | 100-TQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of DSPIC33FJ128MC510-I/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SSOP
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
IC REG LINEAR 1.5V 50MA SOT23-5
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8DIP
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA