
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SAM4L |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 48 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.68V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 7x12b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 64-QFN (9x9) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of ATSAM4LS8BA-MU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 20TSSOP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 20LSSOP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64QFN
TOOL HAND CRIMPER MODULAR SIDE
STRIPPER COAX-2 LEVEL
IC MCU 16BIT LFQFP