
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MSP430x4xx |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | MSP430 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 48 |
| Program Memory Size: | 8KB (8K x 8 + 256B) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | Slope A/D |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 64-VQFN (9x9) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of MSP430F413IRTDR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 28SOIC
CONN ADAPT BMMA JACK TO SMA JACK
PC CRIMP BNC MALE FOR RG59-10PK
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 64VQFN
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16TSSOP