
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G12 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 18 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| RAM Size: | 1.5K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 11x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 24-HWQFN (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F1027AANA#05 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB OTP 24QFN
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 28SPDIP
IC MCU 16BIT 384KB MROM 100QFP
FIXED IND 6.8UH 1.1A 100 MOHM TH
STEEL KNURLED THUMB SCREW
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 24HWQFN
KNOB SMOOTH THERMOPLASTIC