
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, STM8A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | STM8A |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 38 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 10x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2400 |
Current price of STM8AF6268TCX is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28TSSOP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20TSSOP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 16BIT 52KB FLASH 80TQFP
COPPER PATCH CORD, CAT 6A, INTL