
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Tiny Gecko 1 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SmartCard, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 63 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 12bit SAR; D/A 12bit |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-TQFP |
| Supplier Device Package: | 80-TQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 260 |
Current price of EFM32TG11B520F128IQ80-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176HLQFP
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 112LQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 32QFN
KNOB KNURLED 0.236" METAL
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80TQFP
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 14SOIC
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP