
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G14 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 34 |
| Program Memory Size: | 48KB (48K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 5.5K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 10x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Supplier Device Package: | 48-LFQFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F104GDGFB#10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80QFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 30LSSOP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 52LQFP
CBL ASSEMBLY 8POS M TO FML 15'