
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MSP430F2xx |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Core Processor: | MSP430 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 32 |
| Program Memory Size: | 8KB (8K x 8 + 256B) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | Slope A/D |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 49-UFBGA, DSBGA |
| Supplier Device Package: | 49-DSBGA (2.8x2.8) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of MSP430F2330IYFFT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16TSSOP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64BGA
IC, EEPROM
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SPDIP
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 49DSBGA
DIODE GEN PURP 5KV 500MA AXIAL
MC 2P MR 12IN 90D 18/1 PVC