
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RX71M |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RXv2 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 240MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD, QSPI, SCI, SPI, SSI, USB OTG |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 127 |
| Program Memory Size: | 3MB (3M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 64K x 8 |
| RAM Size: | 512K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 29x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 176-LQFP |
| Supplier Device Package: | 176-LFQFP (24x24) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F571MJGDFC#10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT FFMC-8L-0.5 64LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 40DIP
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 176LFQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
LIGHTNING PROTECTION SURGE PROTE
LED LAMP