
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM32L4 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, MMC/SD, QSPI, SAI, SPI, SWPMI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 39 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 10x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 49-UFBGA, WLCSP |
| Supplier Device Package: | 49-WLCSP (3.14x3.11) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of STM32L433CCY6TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 28SSOP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LFQFP
IC MCU 8BIT 16KB MROM 64QFP
PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
IC MCU 32B 256KB FLASH 121MAPBGA
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 49WLCSP
MIC 4P MP 6FT 90D 18/4 PUR