
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C2000™ C28x + ARM® Cortex® M3 Concerto™ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | C28x/ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit Dual-Core |
| Speed: | 100MHz/150MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, SCI, SPI, SSI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 74 |
| Program Memory Size: | 512KB/512KB |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 136KB |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.2V, 1.8V, 3.3V |
| Data Converters: | A/D 20x12b |
| Oscillator Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 144-HTQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 60 | ||
| 120 |
Current price of F28M35H52C1RFPT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 32VFQFPN
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LFQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
PLIER 5" CURVED NOSE CDD
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144TQFP
CONN PLUG MALE 8POS SOLDER CUP