
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 18F |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 64MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 36 |
| Program Memory Size: | 128KB (64K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x12b; D/A 1x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 40-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Supplier Device Package: | 40-PDIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PIC18F47Q84-E/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 337NFBGA
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28SSOP
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 40DIP
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
FXPC OS2 SC_DX/A SC_DX/A 3.9M
M83513/03-D14N, MCKS-N1-B-25P6G9