
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCS12 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | 12V1 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | CANbus, IrDA, LINbus, SCI, SPI |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 54 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.13V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 12x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 800 | ||
| 1600 |
Current price of S9S12G128AMLH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 144LFQFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48TQFP
IC MCU 32BIT ROMLESS 176LFQFP
IC MCU 32BIT 68KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
PATCHCORD BCAT5E CMR BLU 123FT