
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCS12X |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | HCS12X |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 50MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 91 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.72V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x12b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 112-LQFP |
| Supplier Device Package: | 112-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of S912XET256W1CAL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 24HWQFN
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20TSSOP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC
KNOB KNURLED 0.236" METAL
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP
DIODE GEN PURP 1000V 1A SUB SMA
NETWORKING CABLE DB9 TO DB25 6'