
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C2000™ C24x 16-Bit |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | C2xx DSP |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | CANbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 32KB (16K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-TQFP |
| Supplier Device Package: | 64-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TMS320LF2403APAGSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28DIP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
FIXED IND 180NH 50A 0.29 MOHM
MOSFET N-CHANNEL 60V 16.5A 8SO
DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, 16 BIT