
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 32MX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | MIPS32® M4K™ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 35 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 13x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-TQFP |
| Supplier Device Package: | 44-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 |
Current price of PIC32MX130F256DT-I/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT ROMLESS 100MQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LFQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 44TQFP
IC CPLD 128MC 10NS 100FBGA
SWITCH TOGGLE
24-FIBER OM3 HD FLEX INDOOR SMAL