
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM32L0 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 27 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.65V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 10x12b; D/A 1x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-LQFP |
| Supplier Device Package: | 32-LQFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of STM32L052K8T6D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 208LQFP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP
CLAMPING STAR KNOB 1.750 IN DIAM
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32LQFP
PATCHCORD B10GX CMR WHI 115FT
CABLE ASY D TO WIRE 15P 914.4MM