
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Giant Gecko S1 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 72MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, MMC/SD/SDIO, PDM, QSPI, SmartCard, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 50 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 192K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 16x12b SAR; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-TQFP |
| Supplier Device Package: | 64-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of EFM32GG12B430F512IQ64-AR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DSP, 16-EXT BIT, 80MHZ, CMOS, PQ
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 64KB MROM 120PQFP
CBL 4CON 28AWG SHLD BLK 153M BIO
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 3SMD