
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MSP430 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | - |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | UART/USART |
| Peripherals: | LCD, POR, WDT |
| Number of I/O: | 14 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | EPROM, UV |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 6x14b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 68-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package: | 68-JLCC (23.94x23.94) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PMS430E325AFZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 80LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 16BIT 16KB EPROM 68JLCC
IC MCU 8BIT 8KB OTP 28SSOP
IC MCU 8BIT 4KB OTP 28SOIC
MIC 4P M/MFE 2M 22/4 PVC