
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 16F |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 12 |
| Program Memory Size: | 7KB (4K x 14) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 224 x 8 |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 11x10b; D/A 1x5b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of PIC16LF15324-E/SL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28UQFN
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 68QFN
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SDIP
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 113NFBGA
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC
DC DC CONVERTER 5V 1W
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP