
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Giant Gecko S1 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 72MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, SmartCard, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 86 |
| Program Memory Size: | 2MB (2M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.8V |
| Data Converters: | A/D 16x12b SAR; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-TQFP |
| Supplier Device Package: | 100-TQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 1000 |
Current price of EFM32GG11B320F2048GQ100-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32QFN
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 36VTLA
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100TQFP
MULTI-PAIR 14COND 24AWG 1000'
CABLE 6COND 24AWG SHLD 1000'