
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PSOC® 3 CY8C34xx |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 50MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | CapSense, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 25 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 48-QFN (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 260 |
Current price of CY8C3444LTI-119 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100HTQFP
IC MCU 32BIT 384KB FLSH 100TFLGA
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 72WLCSP
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN
IC GATE DRVR LOW-SIDE 20DIP
LPC2200 - ARM7, 32-BIT RISC MICR