
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 24F |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 128KB (43K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 10x10b/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-QFN-S (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 244 |
Current price of PIC24FJ128GA202-E/MM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 112LQFP
IC MCU 8BIT LOW POWER 8KB FLASH
THICKFILM RESISTOR 0805
DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A D2PAK
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28QFN
LED TH T-1 3/4 5MM RED AMBER GRE