
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G14 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b; D/A 1x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 30-LSSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package: | 30-LSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F104AGGSP#10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN
IC MCU 32BIT 1.5MB FLSH 176LFQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 36UQFN
IC MCU 32B 1.5MB FLASH 208MAPBGA
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 30LSSOP
COMPARATOR
32MM M6X1-6H THERMOSET LEVER KNO