
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XC8xx |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Core Processor: | XC800 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | I²C, SSC, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 13 |
| Program Memory Size: | 2KB (2K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 4x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | PG-TSSOP-16 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of XC822T0FRIAAFXUMA1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 120LQFP
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 120LQFP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28UFQFPN
UNIVERSAL SERIAL BUS (USB) SHIEL
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 16TSSOP
IC FPGA 240 I/O 672FBGA
DIODE GPP 2.5A DO-15