
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G14 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 22 |
| Program Memory Size: | 48KB (48K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 5.5K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 32-HWQFN (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F104BDGNA#40 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8DIP
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 144LFQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 32HWQFN
MICROCONTROLLER, 16 BIT, R8C CPU
IC VREF SHUNT 36V 2.2% 8DIP
IC VREF SHUNT 36V 2.2% 8DMP