
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SAM L10 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M23 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 17 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.62V ~ 3.63V |
| Data Converters: | A/D 5x12b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package: | 24-SSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of ATSAML10D15A-YUT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 30LSSOP
IC MCU 32BIT 1.25MB FLASH 337BGA
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 24SSOP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100BGA
IC TELECOM INTERFACE 28PLCC
MC 5P FP 20' 90D 18/5 PVC SS