
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 80C |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | 80C51 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40/20MHz |
| Connectivity: | UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 32 |
| Program Memory Size: | - |
| Program Memory Type: | ROMless |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package: | 44-PLCC (16.6x16.6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AT80C51RA2-SLSUM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT ROMLESS 44VQFP
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FRAM 40VQFN
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 32TSOP