
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RX71M |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RXv2 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 240MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD, QSPI, SCI, SPI, SSI, USB OTG |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 127 |
| Program Memory Size: | 2MB (2M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 64K x 8 |
| RAM Size: | 512K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x12b, 21x12b; D/A 2x12 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 176-LFBGA |
| Supplier Device Package: | 176-LFBGA (13x13) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F571MFGDBG#20 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 288KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 144LQFP
PWR XFMR LAMINATED 6VA CHAS MT
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176LFBGA
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 52LQFP
ETHERNET SWITCH DIN-RAIL UNMANAG