
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® XLP™ 18K |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 64MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 25 |
| Program Memory Size: | 64KB (32K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 3.6K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 24x10b; D/A 1x5b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1600 |
Current price of PIC18LF26K40T-I/ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 416PBGA
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 92LGA
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28QFN
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16QFN
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48TQFP
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SO