
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Z8 Encore! XP® |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | eZ8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | DALI, DMX, I²C, LINbus, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 36 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 10x12b; D/A 1x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 44-QFN (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of Z8F1681QN024XK2247 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 177TFLGA
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8SOIJ
IC MCU 16BIT 256KB FLASH
PWR XFMR LAMINATED 40VA CHAS MT
CONN RPC1.85 JACK STR 50OHM
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 176LQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN