
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SAM D21J, Functional Safety (FuSa) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 52 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.62V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 20x12b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-TQFP |
| Supplier Device Package: | 64-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of ATSAMD21J18A-AU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44TQFP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16QFN
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144TQFP
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80LQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP
CBL MALE RA TO WIRE LD 3P 9.84'
CBL FMALE RA TO WIRE 5POS 6.56'