
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PSOC® 4 CY8C4000 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | I²C |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 5 |
| Program Memory Size: | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71V ~ 5.5V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1940 | ||
| 3880 | ||
| 5820 |
Current price of CY8C4013SXI-400 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 1.25MB FLASH 337BGA
IC MCU 16/32BIT 1MB FLSH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 64TQFP
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 8SOIC
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
DIODE GEN PURP 200V 800MA SUBSMA
LED RED DIFFUSED 0603 SMD