
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C8051F34x |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Core Processor: | 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | SMBus (2-Wire/I²C), SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Number of I/O: | 25 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2.25K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 21x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 32-QFN (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of C8051F343-GMR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64VQFN
CRYSTAL 10.0000MHZ 16PF SMD
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN
DC DC CONVERTER 9V 2W
ETHERNET SWITCHDIN-RAIL MANAGED